X
تبلیغات
زولا
X
تبلیغات
خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران


والپیپر تصویر بین الحرمین


عناوین مطالب


تیر 1393 خرداد 1393 اردیبهشت 1393 فروردین 1393 اسفند 1392 بهمن 1392
فال ها
تفال و استخاره مجرب شیخ بهائی
فال روا شدن حاجت شیخ بهائی
فال عقد و ازدواج شیخ بهائی
فال حافظ شیرازی


اس ام اس ها
اس ام اس های اس ام اس
اس ام اس های اس ام اس - پیامک
اس ام اس های ماه محرم
اس ام اس های نیمه شعبان
اس ام اس های ماه رمضان و عید فطر
اس ام اس های شب یلدا
اس ام اس های عاشقانه
اس ام اس های سرکاری
اس ام اس های ضد حال به دخترها
اس ام اس های ضد حال به پسرها


بازدیدکنندگان از خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران
38098
----------
رزرو آگهی تبلیغاتی
پذیرش همکار
تبادل ترافیک

----------
برای کسب اطلاعات درباره سیستم های تبلیغاتی فعال ایرانی با ما تماس بگیرید.


 • صفحه اصلی
 • فروشگاه
 • اس ام اس
 • اخبار برتر
 • اخبار روز
 • فال
 • تماس با ما

 • برداشت غیرقانونی دولت از صندوق توسعه و ایجاد تورم - خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران

  برداشت غیرقانونی دولت از صندوق توسعه و ایجاد تورم

  مسعود میرکاظمی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص واکنش سخنگوی دولت درباره تخلف دولت نسبت به برداشت غیرقانونی از صندوق توسعه ملی و رد آن گفت: اظهارات بنده در این زمینه برپایه شواهد و اسنادی بود.

  وی ادامه داد: در روزهای پایانی سال گذشته ۴.۱ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کردند تا بعد از آزاد شدن پول‌‌های نفتی تحریم شده و بازگشت آنها به کشور، با این صندوق تسویه حساب کنند.

  رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: این پول را باید از ذخایر بانک مرکزی و یا صندوق توسعه ملی برداشت می‌کردند که بنا به مصوبه ستاد تدابیر در دولت تصمیم گرفته شد که این ۴.۱ میلیارد دلار را از صندوق توسعه ملی بردارند و این مبلغ را پس از برداشت به عنوان درآمدی وصول شده تلقی کردند.

  میرکاظمی ادامه داد: بعد از اینکه این ۴.۱ میلیارد دلار را به عنوان درآمد وصول شده حساب کردند، ۲۰ درصد سهم صندوق توسعه ملی، ۱۴.۵ درصد سهم وزارت نفت و همچنین ۲ درصد عیدانه را دادند و ۲.۶ میلیارد دلار را به حساب خزانه واریز کردند.

  وی در ادامه تصریح کرد: بانک مرکزی همان روز با افزایش پایه پولی، این مبلغ را به حساب خود گذاشته و ۶۵۰۰ میلیارد تومان را به ریال به حساب خزانه واریز کرده است که این، افزایش پایه پولی است که نقدینگی بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان را در سال ۹۳ به وجود می‌آورد و تورم آن را به مردم تحمیل می‌کند، همه اینها تخلف و بی‌انضباطی مالی است.

  رئیس کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: این موضوع را بنده به عنوان سوال مطرح و به هیئت رئیسه دادم که به کمیسیون مربوطه ارجاع شده و امروز نیز وزیر به کمیسیون می‌آید تا مسئولان در این مورد توضیح دهد.

  میرکاظمی افزود: مستنداتی که دیوان محاسبات به ما داده کاملا شفاف است که این پول از صندوق توسعه ملی برداشت شده است لذا خوب است که با مردم صداقت داشته باشند.

  وی ادامه داد: اینکه از طرف دولت اینگونه این موضوع را رد می‌کنند درست نیست، چرا که اسناد و مدارک آن موجود است و اگر ما حیا به خرج می‌دهیم و هوچی‌گری نمی‌کنیم، آنها هم رعایت کنند و صداقت داشته باشند.


  جلا.آی آر jala.ir


  تعداد نظرات (0)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :

  در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از صفحه نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید  لاغری سریع آموزش زناشویی پد دفع سموم بدن تقویت حافظه طنز آموزش سریع زبان
  صفحه اصلی فروشگاه خرید از بازار تهران اس ام اس اخبار برتر اخبار روز فال تماس با ما