X
تبلیغات
زولا
X
تبلیغات
خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران


والپیپر تصویر بین الحرمین


عناوین مطالب


تیر 1393 خرداد 1393 اردیبهشت 1393 فروردین 1393 اسفند 1392 بهمن 1392
فال ها
تفال و استخاره مجرب شیخ بهائی
فال روا شدن حاجت شیخ بهائی
فال عقد و ازدواج شیخ بهائی
فال حافظ شیرازی


اس ام اس ها
اس ام اس های اس ام اس
اس ام اس های اس ام اس - پیامک
اس ام اس های ماه محرم
اس ام اس های نیمه شعبان
اس ام اس های ماه رمضان و عید فطر
اس ام اس های شب یلدا
اس ام اس های عاشقانه
اس ام اس های سرکاری
اس ام اس های ضد حال به دخترها
اس ام اس های ضد حال به پسرها


بازدیدکنندگان از خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران
38098
----------
رزرو آگهی تبلیغاتی
پذیرش همکار
تبادل ترافیک

----------
برای کسب اطلاعات درباره سیستم های تبلیغاتی فعال ایرانی با ما تماس بگیرید.


 • صفحه اصلی
 • فروشگاه
 • اس ام اس
 • اخبار برتر
 • اخبار روز
 • فال
 • تماس با ما

 • مخالفت آمریکا با برگزاری انتخابات مردمی در سوریه - خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران

  مخالفت آمریکا با برگزاری انتخابات مردمی در سوریه

  در حالی که قرار است انتخابات ریاست جمهوری سوریه 13 خرداد در این کشور برگزار شود، کاخ سفید اعلام کرده است که این انتخابات فاقد مشروعیت است.

  به گزارش رجانیوز،  سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اعلام زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه این انتخابات را تقلیدی مضحک از دموکراسی و فاقد مشروعیت داخلی و خارجی نامید.

  جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید، در کنفرانس خبری روزانه خود با دخالت در امور داخلی سوریه درباره انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور گفت: "[بشار اسد] ادعاهای خود را درباره اینکه یک رهبر برگزیده است به تمسخر گرفته است. این انتخابات که در حقیقت یک رفراندوم ریاست‌جمهوری است تقلید مضحکی از دموکراسی می‌باشد و درون سوریه یا خارج از آن هیچ اعتبار و مشروعیتی نخواهد داشت".

  در مقابل جاد اللحام، رئیس پارلمان سوریه با اعلام رسمی زمان برگزاری انتخابات تاکید کرد که روند انتخابات بر اساس زمانبندی تصویب شده برگزار خواهد شد.

  اللحام با بیان این که مردم می‌خواهند این انتخابات آزاد و شفاف باشد، عنوان داشت: انتخابات در زمان خود برگزار خواهد شد و ما به حرف و حدیث‌های طرف‌های خارجی اهمیت نمی‌دهیم که در تلاش هستند در کشور ما تشویش ایجاد کرده و اعتمادی که مردم سوریه از طریق صندوق‌های رای نشان می‌دهند، از بین ببرند؛ اما ما تاکید می‌کنیم که هیچ اراده‌ای فراتر از اراده مردم سوریه نیست.

  رئیس پارلمان سوریه در ادامه گفت: ما تنها تسلیم اراده سوری‌ها از طریق برگزاری انتخابات شفاف و آزاد و با نظارت قضایی بر تمامی مراحل و مناطق می‌شویم.

  پیش از این برخی مقامات کشورهای غربی و همچنین اخضر ابراهیمی ، نماینده سازمان ملل در امور سوریه از ایران و روسیه خواسته بودند که در صورت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه، اسد را متقاعد کنند که نامزد انتخابات نشوند. موضوعی که با مخالفت حامیان سوریه مواجه شده است.

  ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری سوریه ازاول اردیبهشت ماه، آغازشده است .

  براساس همه ‌پرسی قانون اساسی جدید سوریه درسال 1390 قانون انتخابات جدید با اصلاحاتی تصویب شد که به غیر از حزب حاکم دیگر احزاب وجریانهای سیاسی نیز میتوانند درانتخابات نامزد داشته باشند.

  گفته میشود به غیراز بشاراسد حداقل 2 نامزد دیگر نیز دراین انتخابات، حاضرمی شوند.

  19 میلیونو 400 هزارنفرازمجموع 23 میلیون شهروند سوری که درمناطق تحت کنترل وتسلط ارتش وحکومت سوریه قرار دارند، مجاز به شرکت درانتخابات هستند.

  افزایش مقبولیت اسد در بین مردم سوریه

  بنا برگزارش دیلی تلگراف، باگذشت بیش از 3 سال ازبحران سوریه، مقبولیت مردمی بشار اسد به عنوان رئیس‌ جمهوری این کشور روبه افزایش است و وی درهرگونه انتخابات ریاست‌ جمهوری مردمی، آزاد وسالم پیروزخواهدشد.

  "پیتراوبرن" سردبیردیلی تلگراف که درهفته های اخیری سفری به سوریه داشته، درگزارشی درباره انتخابات آتی ریاست جمهوری ومحبوبیت بشاراسد نوشته است:

  وقتی درباره انتخابات با برخی از شهروندان سوری بحث وگفت‌وگو میکردم، بااین مسئله غیرمنتظره روبه‌رو میشدم که نه ‌تنها افرادی درخارج ازحزب بعث حاکم بلکه برخی مخالفان سیاسی اسد نیز از رییس جمهور سوریه حمایت میکنند... بسیاری ازکسانیکه با آنها مصاحبه کردم معتقد بودند که کشورشان درمعرض تهدید نیروهای بیگانه قرارگرفته است که از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند.

  آمریکا و کشورهای مخالف بشار اسد در حالی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه  را مشروع نمی دانند، که طرح آنها برای آینده سوریه با توجه به واقعیت های سیاسی و میدانی، «واقع بینانه» و «نتیجه بخش» نخواهد بود.

  کاخ سفید معتقد است راه برون رفت از اوضاع فعلی سوریه، برکناری بشار اسد و تشکیل یک دولت موقت با محوریت مخالفان اسد است. این در حالی است که در حال حاضر دست بالا درتحولات میدانی با ارتش سوریه است و تقریبا موقعیت بشار اسد در این کشور تثبیت شده است.

  به ویژه پس از تثبیت موفقیت ارتش در فتح منطقه استراتژیک قلمون و تنگ کردن حلقه محاصره در غوطیه شرقی که امنیت دمشق را به بار داشته است عملا موضوع تجزیه سوریه و  تغییر نظام به شیوه حمله نظامی منتفی شده است.

  موضوعی که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله پس ار قتح شهر یبرود توسط ارتش سوریه به آن اشاره کرده است: «خطر سقوط نظام سوریه پایان یافت و ما از خطر تجزیه نیز عبور کردیم؛ گزینه نظامی هم شکست خورد.»

  با این حال به نظر می رسد با با برگزاری انتخابات سوریه و تائید دوباره مشروعیت این نظام توسط مردم، ارتش این کشور یک برنامه طولانی مدت برای ریشه کردن تروریست در این کشور را در دستور کار قرار دهد.


  جلا.آی آر jala.ir


  تعداد نظرات (0)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :

  در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از صفحه نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید  لاغری سریع آموزش زناشویی پد دفع سموم بدن تقویت حافظه طنز آموزش سریع زبان
  صفحه اصلی فروشگاه خرید از بازار تهران اس ام اس اخبار برتر اخبار روز فال تماس با ما