X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
X
تبلیغات
خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران


والپیپر تصویر بین الحرمین


عناوین مطالب


تیر 1393 خرداد 1393 اردیبهشت 1393 فروردین 1393 اسفند 1392 بهمن 1392
فال ها
تفال و استخاره مجرب شیخ بهائی
فال روا شدن حاجت شیخ بهائی
فال عقد و ازدواج شیخ بهائی
فال حافظ شیرازی


اس ام اس ها
اس ام اس های اس ام اس
اس ام اس های اس ام اس - پیامک
اس ام اس های ماه محرم
اس ام اس های نیمه شعبان
اس ام اس های ماه رمضان و عید فطر
اس ام اس های شب یلدا
اس ام اس های عاشقانه
اس ام اس های سرکاری
اس ام اس های ضد حال به دخترها
اس ام اس های ضد حال به پسرها


بازدیدکنندگان از خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران
38494
----------
رزرو آگهی تبلیغاتی
پذیرش همکار
تبادل ترافیک

----------
برای کسب اطلاعات درباره سیستم های تبلیغاتی فعال ایرانی با ما تماس بگیرید.


 • صفحه اصلی
 • فروشگاه
 • اس ام اس
 • اخبار برتر
 • اخبار روز
 • فال
 • تماس با ما

 • نرخ جهانی برنج 374 دلار - نرخ برنج در ایران 1350 دلار - خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران

  نرخ جهانی برنج 374 دلار - نرخ برنج در ایران 1350 دلار

  این روزها تبلیغات زیاد برنج هندی در رسانه ها به خصوص صدا و سیما به وفور دیده می‌شود. این درحالی است که طبق قانون تبلیغ کالاهای خارجی در جهت حمایت از تولید داخل در صدا و سیما ممنوع است. اما تبلیغات برنج هندی نه تنها ممنوع نیست بلکه شرکت‌های وارد کننده برنج هندی علاوه بر تبلیغات زیاد این نوع برنج اقدام به اهدای جوایز بسیار چشمگیری همچون خودرو و جوایز نقدی میلیونی آن هم به صورت روزانه کردند که باعث تعجت بینندگان این نوع تبلیغات شده است.

  در این راستا خبرگزاری «نسیم» به پیگیری و بررسی واردات برنج هندی پرداخت که به نتایج و ارقام قابل توجهی در سود شرکت‌های واردکننده این نوع برنج دست یافت که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

  بر اساس اطلاعات سازمان خواروبار جهانی (فائو) نرخ جهانی برنج هندی ۳۷۴ دلار در هر تن اعلام شده است. اگر نرخ جهانی برنج را بر اساس دلار آزاد سه هزار تومانی محاسبه کنیم با احتساب تعرفه ۱۲ درصدی واردات برنج و هزینه حمل و نقل نرخ تمام شده آن در ایران حدود ۱۳۰۰ تومان می‌شود. این در حالی است که هم اکنون این نوع از برنج به قیمت چهار هزار تومان در کشور به صورت رسمی به فروش می رسد. بر این اساس سودی بالای ۲۰۰ درصدی نصیب واردکنندگان برنج هندی می‌شود.

  اما پیگیری خبرنگار «نسیم» نشان داد که رانت موجود در واردات برنج هندی بسیار بیشتر از رقم علام شده است. دبیر انجمن برنج ایران در گفتگو با «نسیم» ضمن تایید مطالب گفته شده از واردات برنج هندی از سوی چند شرکت خاص و با ارز مرجع ۱۲۲۶ خبر داد و گفت: انجمن واردکنندگان برنج در جلسه اتاق بازرگانی اعلام کردند که واردات برنج هندی برای آنها حدود ۱۳۵۰ دلار در هر تن تمام می شود در حالی که بر اساس اعلام فائو نرخ جهانی برنج هندی حدود ۳۷۸ دلار در هر تن است.  جمیل علیزاده افزود: در جلسه اتاق بازرگانی که با حضور انجمن واردکنندگان برنج برگزار شده بود این انجمن قیمت تمام شده واردات برنج هندی را ۱۳۵۰ دلار در هر تن اعلام کرد که با اعتراض اعضای کمیسیون واردات اتاق بازرگانی مواجه شد. براساس اعلام اتاق بازرگانی واردات برنج هندی با ارز مرجع ۱۲۲۶ وارد شده است که انجمن واردکنندگان برنج پاسخی در این خصوص ارائه نکردند.

  علیزاده گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت سرانه مصرف برنج هر نفر سالانه ۳۷ کیلوگرم است اما وزارت صنعت سرانه هر نفر را ۴۴ کیلو گرم اعلام کرده است که با احتساب همان ۴۴ کیلو گرم وزارت صنعت میزان نیاز به واردات برنج کشور بر اساس میزان تولید داخل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن است اما بر اساس آمار میزان واردات برنج تا هفته اول بهمن‌ماه امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن بود که ۴۰۰ هزار تن بیش از نیاز کشور بر اساس سرانه اعلامی وزارت صنعت برنج وارد شده است.


  جلا.آی آر jala.ir


  تعداد نظرات (0)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :

  در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از صفحه نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید  لاغری سریع آموزش زناشویی پد دفع سموم بدن تقویت حافظه طنز آموزش سریع زبان
  صفحه اصلی فروشگاه خرید از بازار تهران اس ام اس اخبار برتر اخبار روز فال تماس با ما