X
تبلیغات
زولا
X
تبلیغات
خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران


والپیپر تصویر بین الحرمین


عناوین مطالب


تیر 1393 خرداد 1393 اردیبهشت 1393 فروردین 1393 اسفند 1392 بهمن 1392
فال ها
تفال و استخاره مجرب شیخ بهائی
فال روا شدن حاجت شیخ بهائی
فال عقد و ازدواج شیخ بهائی
فال حافظ شیرازی


اس ام اس ها
اس ام اس های اس ام اس
اس ام اس های اس ام اس - پیامک
اس ام اس های ماه محرم
اس ام اس های نیمه شعبان
اس ام اس های ماه رمضان و عید فطر
اس ام اس های شب یلدا
اس ام اس های عاشقانه
اس ام اس های سرکاری
اس ام اس های ضد حال به دخترها
اس ام اس های ضد حال به پسرها


بازدیدکنندگان از خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران
38094
----------
رزرو آگهی تبلیغاتی
پذیرش همکار
تبادل ترافیک

----------
برای کسب اطلاعات درباره سیستم های تبلیغاتی فعال ایرانی با ما تماس بگیرید.


 • صفحه اصلی
 • فروشگاه
 • اس ام اس
 • اخبار برتر
 • اخبار روز
 • فال
 • تماس با ما

 • دلیل مقابله به مثل چین با ارائه گزارش از وضعیت حقوق بشر در آمریکا چیست؟ - خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران

  دلیل مقابله به مثل چین با ارائه گزارش از وضعیت حقوق بشر در آمریکا چیست؟

  طی چند دهه اخیر یکی از ابزارهای آمریکا برای فشار به کشورهای مستقل پیگیری وضعیت حقوق بشر در این کشورها است. در این میان آمریکا در سالهای اخیر تمرکز ویژه ای بر موضوع حقوق بشر بر سه کشور ایران، روسیه و چین داشته است.

  با این وجود گزارش های چند سال اخیر حقوق بشری درباره روسیه و چین به چالش های ارتباطی این دو کشور با آمریکا تبدیل شده است. این در حالی است که درباره وضعیت حقوق بشر در آمریکا هیچ وقت به صورت شفاف و مستقل گزارشی تهیه نشده و این کشور یکطرفه درباره کشورهای دیگر گزارش حقوق بشری تهیه می کند. در حالی که گزارش های حقوق بشری درباره ایران به عنوان وسیله ای برای تحریم و فشار استفاده می شود، روس ها و چینی ها نیز معتقدند که آمریکا با تهیه گزارش های حقوق بشری درباره این دو کشور می خواهد هژمونی خود را به عنوان یک ابرقدرت تحمیل کند. نکته دیگر آنکه، مقامات چینی و روسی معتقدند که گزارش های حقوق بشری بهانه ای است برای تقویت غرب گرایان در این دو کشور و وسیله ای برای تضعیف حاکمیت آنان.

  با این وجود گزارش امسال آمریکا درباره چین با واکنش شدید دولتمردان چینی روبه رو شده است.

  دولت چین ضمن اشاره به وضعیت نامناسب حقوق بشر در آمریکا اعلام کرده است که وزارت خارجه آمریکا از نویسندگان گزارش وضعیت حقوق بشر در جهان خواسته است تا از اشاره به مشکلات حقوق بشر در این کشور خودداری کنند. گزارش دولت چین در خصوص وضعیت حقوق بشر در آمریکا حاکی از آن است که افشای برنامه پریسم در جمع آوری اطلاعات اینترنتی و مکالمات تلفنی شهروندان نقض آشکار حقوق حریم خصوصی افراد به شمار می رود.

  بر اساس این گزارش چین در ادامه به شدت از اقدام آمریکا در استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در پاکستان انتقاد کرده و اعلام کرده است، استفاده از این هواپیماها خسارات زیادی را بر غیر نظامیان وارد کرده است. نویسندگان این گزارش در نهایت به مساله افزایش خشونت در جامعه آمریکا و رشد فزاینده استفاده از اسلحه گرم در این کشور اشاره کرده و این مساله را تهدید بزرگی برای آمریکا ارزیابی کرده اند. استفاده از کودکان به عنوان نیروی کار در بخش کشاورزی آمریکا نیز مساله دیگری است که چین در گزارش حقوق بشر خود به آن اشاره کرده است.

  راهبردی ترین پیام این واکنش چین این است که مقامات چینی علاوه بر حوزه اقتصاد و نظامی که رقابت همراه با تقابل را با آمریکایی ها دنبال می کنند درباره حقوق بشر نیز می خواهند فصل جدیدی را از تقابل آغاز کنند. چینی ها پس از چند سال لاک نیمه دفاعی درباره مباحث حقوق بشری می خواهند در این زمینه نیز به هژمونی آمریکا ضربه وارد کنند. این مسأله به خوبی نشان می دهد که ابعاد تقابل چین با آمریکا علاوه بر حوزه سخت و نیمه سخت در حوزه نرم نیز افزایش یافته است.

  تحلیلگران معتقدند سه عامل افشاگری های اسنودن، تبعات غیرانسانی دو جنگ عراق و افغانستان و افزایش خشونت ها و آسیب های اجتماعی آشکار در آمریکا سبب شده که علاوه بر چین و روسیه، واکنش ها نسبت به گزارش های حقوق بشری درباره این کشور در آینده از طرف کشورهای دیگر نیز افزایش پیدا کند.


  جلا.آی آر jala.ir


  تعداد نظرات (0)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :

  در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از صفحه نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید  لاغری سریع آموزش زناشویی پد دفع سموم بدن تقویت حافظه طنز آموزش سریع زبان
  صفحه اصلی فروشگاه خرید از بازار تهران اس ام اس اخبار برتر اخبار روز فال تماس با ما