X
تبلیغات
زولا
X
تبلیغات
خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران


والپیپر تصویر بین الحرمین


عناوین مطالب


تیر 1393 خرداد 1393 اردیبهشت 1393 فروردین 1393 اسفند 1392 بهمن 1392
فال ها
تفال و استخاره مجرب شیخ بهائی
فال روا شدن حاجت شیخ بهائی
فال عقد و ازدواج شیخ بهائی
فال حافظ شیرازی


اس ام اس ها
اس ام اس های اس ام اس
اس ام اس های اس ام اس - پیامک
اس ام اس های ماه محرم
اس ام اس های نیمه شعبان
اس ام اس های ماه رمضان و عید فطر
اس ام اس های شب یلدا
اس ام اس های عاشقانه
اس ام اس های سرکاری
اس ام اس های ضد حال به دخترها
اس ام اس های ضد حال به پسرها


بازدیدکنندگان از خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران
38094
----------
رزرو آگهی تبلیغاتی
پذیرش همکار
تبادل ترافیک

----------
برای کسب اطلاعات درباره سیستم های تبلیغاتی فعال ایرانی با ما تماس بگیرید.


 • صفحه اصلی
 • فروشگاه
 • اس ام اس
 • اخبار برتر
 • اخبار روز
 • فال
 • تماس با ما

 • تلاش کشورهای جهان برای حذف دلار از معاملات بین‌المللی و غفلت مسؤولان کشور - خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران

  تلاش کشورهای جهان برای حذف دلار از معاملات بین‌المللی و غفلت مسؤولان کشور

  هفته گذشته وال استریت ژورنال خبر از پیمان دوجانبه جدیدی بین کره‌جنوبی و استرالیا داد. کره جنوبی و استرالیا ۴۷مین پیمان پولی دوجانبه را برای ارتقای تجارت دوجانبه و تسویه تجارت با ارزهای محلی – حتی در زمان بحران مالی – امضاء کردند.

  رئیس بانک مرکزی کره جنوبی آقای کیم چونگ سو و همتای استرالیایی اش آقای گلن استیونز این پیمان پولی دوجانبه را در روز یکشنبه امضاء کردند. روسای بانک مرکزی دو کشور قصد دارند که در اجلاس کشورهای عضو گروه ۲۰ شرکت کنند.

  پیمان پولی دو جانبه

  این پیمان به تجار دو کشور امکان می دهد که مبادلات را به مدت سه سال و تا سقف ۵ میلیارد دلار با ارزهای محلی انجام دهند که این زمان می تواند با توافق طرفین تمدید شود.

  گفتنی است تلاش کشورهای جهان برای حذف دلار از معاملات بین‌المللی ناشی از سیاست‌های اقتصادی آمریکاست. چراکه ارزش دلار از ۷۰ سال قبل تا کنون به شدت افت کرده است (به عنوان مثال هر اونس طلا از ۷۰ سال قبل تا کنون از ۳۵ دلار به حدود ۱۲۰۰ دلار رسیده است) و این مسئله باعث شده ارزش دارائی‌های دلاری کشورهای جهان کاهش یابد. این روند نزولی ارزش دلار در دنیا باعث شده تا کشورهای جهان همواره به دنبال راهی برای حذف دلار از معاملات خود باشند. پیمان‌های پولی دو جانبه ( Currency Swap Agreement) راهی برای انجام معاملات با پول‌های ملی کشورهاست.

  در حال حاضر ۴۷ پیمان پولی دوجانبه بین کشورهای مختلف دنیا بسته شده است. این درحالی است که کشورما با وجود تحریم‌های فراوان آمریکا در تراکنش‌های بانکی تا کنون اقدامی برای حذف دلار از مبادلات بین‌المللی و استفاده از پیمان‌های پولی دوجانبه نکرده است.

  اعلامیه مشترک منتشر شده از سوی کره و استرالیا اعلام می دارد: «این پیمان برای ارتقای تجارت دوجانبه به منظور توسعه اقتصادی دو کشور طراحی شده است. بطور خاص، این پیمان اطمینان می دهد که تجارت بین دو کشور می تواند با ارزهای محلی – حتی در زمان بحران مالی – تسویه شود».

  وزارت استراتژی و امور مالی کره اعلام کرد که دو کشور بعد از دیدار آقایان پارک گئون های رئیس جمهور کره جنوبی و نخست وزیر استرالیا تونی ابوت در اجلاس آسیای شرقی در بروندی در اکتبر گذشته تلاش کردند که چنین پیمانی امضاء و ارتباطات اقتصادی دو کشور تقویت شود.

  استرالیا هفتمین شریک تجاری کره جنوبی است که در سال ۲۰۱۳، تجارت بین آنها به بیش از ۳۰ میلیارد دلار بالغ شد. کره جنوبی چهارمین شریک تجاری کره جنوبی است. از ۲۰ میلیارد دلاری که کره جنوبی از استرالیا وارد کرده است، ۸۰ درصد منابع طبیعی مانند سنگ آهن و زغال سنگ است.

  دولت استرالیا نیز اعلام کرد که این پیمان پولی دوجانبه بر اساس ارزهای محلی است و نه بر اساس دلار آمریکا؛ برای اینکه مهمترین هدف آن تقویت ارتباط اقتصادی در شرایط عادی اقتصادی است. دولت انتظار دارد که تجارت دوجانبه با کره جنوبی بعد از امضای «تجارت آزاد استرالیا-کره جنوبی» بیشتر شود.

  این پیمان به کره جنوبی امکان می دهد که وارداتش از استرالیا را با روشی با ثبات انجام دهد که تحت تاثیر نوسانات فزآینده ناشی از بازارهای مالی جهانی نباشد. همچنین وزارت دارایی اعلام کرد که چنین پیمانی برای امنیت مالی بسیار «به موقع» بود؛ چرا که بانک مرکزی آمریکا تصمیم گرفته است تا سیاست کاهش تدریجی تسهیل کمی (یک سیاست نامتعارف پولیست که بانکهای مرکزی برای جلوگیری از افت عرضه پول هنگام نامؤثر بودن سیاست استاندارد پولی مورد استفاده قرار می‌دهند) اتخاذ نماید. این سیاست بانک مرکزی آمریکا به نوسانات زیادی در بازار مالی جهان دامن خواهد زد.

  دولت کره جنوبی در جستجوی پیمانهای تجاری دوجانبه با بسیاری از کشورهاست تا وابستگی به دلار آمریکا را در تسویه های تجاری کاهش دهد.

  کره جنوبی هم اکنون پیمان های تجاری دو جانبه معادل ۱۲۰ میلیارد دلار با چین، ژاپن، امارات متحده عربی، مالزی و اندونزی دارد.


  جلا.آی آر jala.ir


  تعداد نظرات (0)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :

  در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از صفحه نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید  لاغری سریع آموزش زناشویی پد دفع سموم بدن تقویت حافظه طنز آموزش سریع زبان
  صفحه اصلی فروشگاه خرید از بازار تهران اس ام اس اخبار برتر اخبار روز فال تماس با ما