X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
X
تبلیغات
خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران


والپیپر تصویر بین الحرمین


عناوین مطالب


تیر 1393 خرداد 1393 اردیبهشت 1393 فروردین 1393 اسفند 1392 بهمن 1392
فال ها
تفال و استخاره مجرب شیخ بهائی
فال روا شدن حاجت شیخ بهائی
فال عقد و ازدواج شیخ بهائی
فال حافظ شیرازی


اس ام اس ها
اس ام اس های اس ام اس
اس ام اس های اس ام اس - پیامک
اس ام اس های ماه محرم
اس ام اس های نیمه شعبان
اس ام اس های ماه رمضان و عید فطر
اس ام اس های شب یلدا
اس ام اس های عاشقانه
اس ام اس های سرکاری
اس ام اس های ضد حال به دخترها
اس ام اس های ضد حال به پسرها


بازدیدکنندگان از خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران
38494
----------
رزرو آگهی تبلیغاتی
پذیرش همکار
تبادل ترافیک

----------
برای کسب اطلاعات درباره سیستم های تبلیغاتی فعال ایرانی با ما تماس بگیرید.


 • صفحه اصلی
 • فروشگاه
 • اس ام اس
 • اخبار برتر
 • اخبار روز
 • فال
 • تماس با ما

 • عطاران: حاضرم برای خنداندن مردم شلوارم را هم پائین بکشم - خبر عکس از خبرگزاریهای رسمی ایران

  عطاران: حاضرم برای خنداندن مردم شلوارم را هم پائین بکشم

  نشست نقد و بررسی فیلم «طبقه حساس» با حضور کمال تبریزی کارگردان، جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده، رضا عطاران، پیمان حبیب رضایی، آزاد صمدی بازیگران، قاسم‌خانی بازیگر و نویسنده، عصر امروز در تالار سعدی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

  بنابراین گزارش در ابتدای این نشست، کمال تبریزی در خصوص موضوع فیلم، گفت: من فکر می‌کنم در واقع شاید جان‌مایه اصلی این فیلم فرهنگ غلطی است که یک جوری وارد اعتقادات و جزو رفتار و سکنات ما شده است. ما یک مقداری راجع به داشته‌های‌مان ناشکر،‌بی‌تفاوت و بی‌انگیزه‌ایم و وقتی داشته‌هایمان را از ما می گیرند تازه می‌فهمیم که چقدر باارزش بوده است. این طرح اصلی فیلم من بود.

  وی ادامه داد: تا وقتی آدم‌هایی که دوستشان داریم در کنارمان هستند، قدر آنها را نمی‌دانیم، برای من بارها و بارها پیش آمده که می‌خواستم به ملاقات فردی از اهالی هنر بروم، آنقدر این خواسته به تأخیر افتاده تا آن فرد از دست‌مان رفته است. من فکر کردم در نقطه بازی آقای عطاران بعلاوه خانم بهرام باید این اتفاق انجام شود و در تمام پیشنهادات در سر صحنه قبل و بعدش در سر تدوین دائم فکر می‌کردم در تمام موارد این باید وجود داشته باشد و در صحنه آخر نمود پیدا کند، در حقیقت منظور من رابطه‌های انسانی بود.

  وی در خصوص ایفای نقش کاراکتر اصلی توسط رضا عطاران، گفت: آقارضا یک اخلاقی دارد که با هیچکدام از کسانی که کار کردم قابل مقایسه نیست، آنقدر اخلاق خوب و خاصی دارد و در رفتارش انعطافی است که ویژگی‌های خاص و منحصر بفرد را ایجاد می‌کند و یک نوع غرور کاذب که در بسیاری از بازیکنان وجود دارد در ایشان وجود ندارد.

  تبریزی در خصوص اینکه آیا تمام شوخی‌ها، رفتارها با نشانه‌ها در فیلمنامه بوده یا بعد پیش آمده، گفت: عمده رفتارها، نشانه‌ها و شوخی‌ها در فیلمنامه وجود داشته مگر اینکه در برخی موارد یک مقدار شوخی‌ها و رفتارها در تدوین جابجا شده باشد، وگرنه در فیلمنامه آقای قاسم‌خانی نوشتند پیش‌بینی شده بود.

  کارگردان فیلم «طبقه حساس» ادامه داد: همه شوخی‌ها و تمام صحنه‌ها در مسیری حرکت می‌کنند که شخصیت اصلی را به دلتنگی به همسر از دست‌داده‌اش برساند.

  تبریزی درباره ایده شعرهای روی قبلی، اظهار داشت: آقای قاسم‌خانی می‌خواستند سوم، هفتم، بیستم و ایام را تا رسیدن به چهلم روی سنگ قبرها نشان دهد اما در موقع تدوین، با صحبت‌هایی که با آقای قاسم‌خانی و خرقه‌پوش داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که شعرهایی در سنگ قبر نوشته شود و جملات را تبدیل به شعر کنیم. تایم پلان به اندازه خواندن شعر است و مجموعه حس و حال در فراز ادامه پلان سنگ قبرها ادامه حس و حال همان شعر است.

  به گزارش فارس در ادامه این جلسه، پیمان قاسم‌خانی در خصوص پذیرش نگارش فیلمنامه، گفت: تا مضمون کاری توجه‌ام را جلب نکند، به سراغش نمی‌روم و به نظرم این فیلمنامه پتانسیل این را داشت که به طبقه‌ای از آقایانی که بیان احساسات به نظرشان کار لوکسی است، بپردازد. من دوستی دارم که چنین رفتاری دارد، او می‌گوید بعد از اتمام ساعت کاری چه معنا دارد به خانه برود و برنامه‌اش را طوری تنظیم می‌کند که تا ۱۰ شب به خانه نیاید، در قاموس این شخصیت‌ها چنین ادبیاتی وجود ندارد که بگویند عاشق هستند و به نظرم این فیلمنامه بیشتر از اینکه به مرده‌پرستی بپردازد، جریان قصه عاشقانه‌ای را تعریف می‌‌کند که یک طرف ماجرا مرده است.

  وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: هر دو قصه متعلق به آقای فیروز همتی بود. فیروز داستانی را تعریف کرد که اشتباها روی جنازه خانمی مردی را دفن کرده‌اند ولی جزئیات زیادی نداشت. آقای کمال تبریزی تا این طرح را تعریف کردند، درجا عاشقش شدند و آقای نوروزبیگی هم فهمیدند که جایش عوض شده است.

  قاسم‌خانی در خصوص ایفای نقش در فیلم «طبقه حساس» گفت: خیلی بازی سختی بود تا می‌گفتند صدا، دوربین،‌حرکت، شکمم شروع می‌کرد به بالا و پائین رفتن. خیلی گروه را به عنوان یک مرده اذیت کردند.

  وی در خصوص اینکه آیا درست است که فیلمنامه ۶ بار بازنویسی شده، گفت: یک مواردی بود که تغییر داده شد، اما بامزه‌ترین تغییر در این بود که می‌گفتند مرد پائین و زن بالا دفن شود تا جوازش را بدهند که این تغییر را ندادیم.

  وی ادامه داد: زمان نوشتن فیلمنامه دو سال طول کشید، اگر واقعا فیلمی آنطور که باید در نیامده ته توانایی من است و من همه تلاشم را کرده ام. من از اول این فیلم را آنقدر کمدی ندیدم شاید موقعیت طنز داشته باشد، اما هرچقدر که پیش می‌رود تیره‌ و تارتر می‌شود شاید یک نوع طنز سیاه و یا هر چیز دیگر.

  به گزارش فارس، حبیب رضایی بازیگردان و بازیگر این فیلم در مورد روند ساخت «طبقه حساس» توزیع داد: این فیلمنامه در محاق توقیف قرار گرفته بود و برای اولین بار سال ۸۸ این فیلمنامه را ارائه دادیم اما تا امسال شرایط ساخت فیلم فراهم نشد. به سبب لطفی که مسئولان پیشین به ما و همه دوستان داشتند، اما از آنجا که هیچ فیلمی در هیچ کمدی نمی‌ماند، بالاخره شرایط ساخت فیلم فراهم شد. ابتدا قرار بود کاراکتر کمالی را آقای پرستویی بازی کند، اما گذشت زمان و تداخل زمان کاری ایشان با ساخت فیلم موجب شد که ما به رضا عطاران برسیم. البته باید بگویم که این فیلم بدون رضا عطاران معنایش در نمی‌آمد.

  رضایی در پایان سخنان خود گفت:‌ قرار بود فیلم «عصبانی نیستم» رضا درمیشیان در این سانس حضور داشته باشد، اما ما اینجا هستیم ولی امیدوارم بزودی شرایطی فراهم شود تا دورمیشیان بخاطر کار درخشانش در مقابل نسبت‌هایی که به آن می‌زند دفاع کند.

  در ادامه نشست رضا عطاران، در پاسخ به این سؤال که آیا شما برای خنداندن مردم حاضرید دست به هر کاری بزنید و به نظر می‌رسد نوعی قبح شکنی برای خنداندن مردم در بازیتان دیده می‌شود، گفت: من خیلی در میان مردم هستم ماشین آنها سوار می‌شوم آنها را می‌بینم همه از من خواهش می‌کنند و می‌گویند کاری بساز تا ما بخندیم به نظرم نیاز جامعه امروز خندیدن است. حتی یکی از دوستان منتقد چندی پیش در جایی گفته بود عطاران برای اینکه مردم را بخنداند حاضر است شلوارش را هم پائین بکشد. من حاضرم برای خنداندن مردم شلوارم را هم پائین بکشم. من یک ذره جلوی احساساتم را گرفتم اما این واقعا نیاز جامعه است.

  جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده این فیلم در خصوص موفقیت در گیشه گفت: در ابتدا باید برای تغییر زمان اکران فیلم از دوستان عذرخواهی کنم. در مورد موفقیت فیلم نیز باید بگویم، تمام المان‌های یک اکران خوب از بازیگری، فیلمنامه خوب و غیره در «طبقه حساس» وجود دارد و ما زمان خوبی را برای اکران پیش‌بینی کردیم.

  وی در پاسخ به این سؤال که از سال ۸۸ که روند ساخت این فیلم آغاز شد، از انجام آن ناامید نشدید، گفت:‌ما ششمین بازنویسی‌‌مان را در امسال انجام دادیم و اما حتی یکسری تعهد هم داده بودیم اما ناامید نشدیم.

  در پایان این جلسه محسن یزدانیان در خصوص نحوه فرهنگسازی این فیلم، گفت: ساخت موسیقی برای «طبقه حساس» تصمیم مشترک بین فیلمساز و آهنگساز بوده. من سعی کردم لایه درونی‌تر شخصیت‌ها را با موسیقی بیان کنم تا تنها بودن و درونیت‌شان در فیلم حفظ شود. من سعی کردم تست عاطفی بودن دلتنگی و کشف عشق پس از مرگ همسر را در آهنگ ایجاد کنم.


  جلا.آی آر jala.ir


  تعداد نظرات (0)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :

  در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از صفحه نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید  لاغری سریع آموزش زناشویی پد دفع سموم بدن تقویت حافظه طنز آموزش سریع زبان
  صفحه اصلی فروشگاه خرید از بازار تهران اس ام اس اخبار برتر اخبار روز فال تماس با ما